Ножі складні, кишенькові, ножі-брелки
Складні ножі з'явилися ще в часи Стародавнього Риму, використовувалися міськими жителями, легіонерами, моряками як допоміжний інструмент. Для того, щоб відрізати хліба і сиру, полагодити одягу і спорядження, вирізати якусь дрібничку. Поступово розвиваючись складні ножі перетворилися у важливий елемент щоденного носимого спорядження, поряд з годинником, ключами і запальничкою.
КРИТЕРІЇ ДЛЯ ВИБОРУ НОЖА
Так як за замовчуванням складні ножі носяться в місті, і найчастіше використовуються для дрібних робіт – очищення яблука, відкривання різної упаковки та листів, нарізка найпростішої їжі в офісі і відрядження. І вкрай рідко по-справжньому навантажуються на пікніках, або походах вихідного дня, то можна виділити наступні вимоги до складаного ножа:
- Зручний механізму відкривання, бажано з можливістю відкрити/закрити ножа однією рукою;
- Надійний і зручний замок;
- Полегшена конструкція забезпечує малу вагу ножа, так як він буде більше носиться, ніж використовуватися;
- Зручна рукоять, при цьому досить компактна, щоб робити носіння зручним;
- Сучасні матеріали. Використання на складному ножі вуглецевої сталі вірний крок до того, що клинок буде постійно іржавіти. Із-за специфіки носіння, особливо влітку. Аналогічно дерево в якості матеріалу накладок помітно збільшує вагу, а сучасні пластики дозволяють одночасно знизити вагу і забезпечити необхідний запас міцності рукояті.
ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ
Як правило основу рукояті складного ножа формують сталеві лайнери, в яких виконуються отвори для зниження ваги. Іноді, для максимального полегшення рукоять виконується цілком з пластику, і метал зустрічається тільки в пластині замку і в осьовому сайті.
Осьовий вузол, як правило, виконується на шайбах, металевих або пластикових. Це дозволяє забезпечити якісну механіку і високий рівень міцності. Але одночасно вимагає високого рівня якості при підгонці деталей. Тому все частіше на бюджетних ножах використовують дешеві підшипники, це гарантує відмінну механіку. Але при цьому знижує рівень надійності ножа.
Для блокування клинка у відкритому стані, щоб уникнути складання від навантаження на пальці, і відповідно травм, використовуються різноманітні типи замків.
Найстарішим є бек-лок, який представляє собою пружна коромисло, розташоване в спинці рукояті ножа. Зуб коромисла входить в паз на клинку, замикаючи його в відритому стані. При натисканні на клавішу, як правило, розташовану в хвості рукояті коромисло піднімається звільняючи клинок, який можна скласти.
Набагато більше надійний замок на основі коромисла - тріад-лок. Його основу виконує плаваюче коромисло, яке автоматично вибирає люфт клинка. В результаті чого тріад-лок витримує величезні навантаження. І при цьому забезпечує монолітність конструкції, без натяку на люфт.
Іншим найпростішим і популярним замком є лайнер-лок, який представляє собою пружну сталеву пластину, інтегровану в рукоять, яка розпрямляючись при відкритому клинку, що упирається в його п'яту, надійно замикаючи клинок.
ВИДИ СКЛАДНИХ НОЖІВ
Доладних ножів існує величезна кількість різновидів, тому для короткої класифікації будемо спиратися на принцип їх дії. Таким чином можна виділити:
- автоматичні;
- напівавтоматичні;
- ножі з фіксатором і без фіксатора леза;
- ножі брелоки;
- ножі типу метелик;
- ножі з додатковими функціями.
Автоматичні ножі були розроблені в середині XX століття, як інструмент для тих, хто з-за фізичних травм не міг відкривати звичайний ніж. Приміром, після втрати однієї з рук. Для викиду клинка використовується енергія пружини. Автоматичні ножі бувають з боковим і фронтальним викидом. Ножі-автомати з боковим викидом набагато простіше конструктивно і як наслідок дешевше.
У конструкцію напівавтоматичних ножів інтегрований механізм прискореного відкриття клинка. Клинок варто тільки зрушити з місця, як пружина стрімко викидає з рукояті. Для того щоб скласти полотно ножа, необхідно віджати замок. І долаючи опір пружини, повернути назад в рукоять.
Як правило, ножі оснащуються замком (фіксатором), для того, щоб захистити пальці руки від порізів при ненавмисному складанні клинка. Найчастіше клинок закривається за допомогою тугої пружини, цей тип ножів називається сліп-джойнт.
Ножі брелоки представляють собою мініатюрні складні ножі, які носяться на зв'язці ключів. І представляють більше гаджет, ніж скільки-небудь функціональний інструмент.
Балисонги, вони ж метелики – це складні ножі прийшли з Філіппінських островів. Конструктивно представляються з себе рукоять, яка складається з двох половинок, між якими розташовується клинок. Ніж відкривається за допомогою акробатичних обертальних рухів.
Ножі з додатковими функціями, вони ж багатопредметні ножі. Це всім відомі швейцарські ножі. У невеликих за розміром ножах зібрані набори різних інструментів, який дозволяє впоратися з будь-якими завданнями, в місті і похідних умовах. Тут і різні викрутки, відкривачки для пляшок і консервів, пилки для дерева і металу, плоскогубці, шило, штопор, ключі та багато-багато іншого.
- FA37Очікується250 ₴+380 (50) 258-94-11
- +380 (98) 258-31-75
- AK-421Немає в наявності120 ₴+380 (50) 258-94-11
- +380 (98) 258-31-75